Jak používat kyselinu hyaluronovou s co nejlepšími výsledky

Existuje spousta možností, jak své pleti dopřát produkty a péči kyseliny hyaluronové, důležité je, jakým způsobem se při aplikací chovají jednotlivé koncentrace tohoto přípravku. Jako u mnoha jiných přípravků tušíte správně, že ty produkty, v nichž je kyselina zastoupena jen jako jedna ze složek, budou mít naprosto jiný a slabší efekt než ty, kde jde o přímý čistý koncentrát této kosmetické perly. Vysvětlíme si proto detailněji, proč se chová kyselina jinak v slabší formě a jinak s použitím maximálního možného výtažku.

Pokud si vyberete krém nebo sérum, ve kterém bude kyselina hyaluronová jednou ze složek, vytvoří na pleti jemný film, který pleť zkrásní zejména na pohled, ale kyselina zůstává více na povrchu a do pleti se vstřebává postupně a pomaleji – pleť potom vypadá hebká a maximálně hydratovaná. Dlouhodobý účinek takové produkty ale nemají. Daleko účinnější je sérum čisté kyseliny hyaluronové, které proniká hluboko do vrstev pokožky a tak ji dokáže opravdu „vyhladit zevnitř“. V této čisté koncentrované formě kyselina skutečně vyplňuje kolagenová a elastinová vlákna obsažená v pleti. Maximální účinek, jakého lze v kosmetice dosáhnout, najdete jedině v přípravcích, které mají 85% koncentrátu kyseliny hyaluronové, který je vyroben z 1% práškové formy kyseliny – a právě toto 1% je nejvyšší množství, které je možné v kosmetických produktech nalézt – vyšší koncentrát se smí užívat pouze v lékařských přípravcích.

Koncentrované sérum nebo krém je nejlepší používat ráno, na čistou pleť, kterou jsme předtím tonizovali. Perfektní je i na oblast kolem očí, kde se nacházejí jemné vrásky – tzv. „vějířky“. Je nutné se vyhnout kontaktu přímo s očima. Samozřejmě největšího účinku lze dosáhnout pouze pravidelným používáním. Sérum jemně vmasírujte do pokožky dokud se úplně nevstřebá.